Jak wybrać podwiązkę ślubną?

Jak wybrać podwiązkę ślubną?

Choć panna młoda kroczy przez kościół z reguły w białej sukni, ukrywa pod nią element bielizny uchodzący w świecie mężczyzn za niezwykle uwodzicielski. Mowa oczywiście o podwiązce. Niebieska tasiemka na gumce okalająca udo przyszłej mężatki ma spełniać jeszcze jedną, dodatkową funkcję. Według ogólnie przyjętych wierzeń wróży pomyślność i spełnienie na nowej drodze wspólnego życia oraz daje gwarancję wierności małżonka.

Podwiązki (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Akcesoria_Rodzaje_Podwiazki-497.html) wykonywane są z różnych materiałów. Jedne są bogato zdobione, inne bardziej gładkie i skromne. Wybierając odpowiednią opaskę na nogę, warto pamiętać o kilku zasadach. W ten sposób uniknie się przykrych niespodzianek w trakcie trwania całonocnej imprezy.

Po pierwsze należy wybrać odpowiedni rozmiar podwiązki. Zbyt luźna zsuwa się z nogi, co nie jest zbyt wygodne dla panny młodej, zważywszy na to, jak specyficznym strojem jest suknia ślubna. Podwiązka zdecydowanie zapunktuje, gdy podszyta będzie silikonowym paskiem. Łatwiej utrzyma się wtedy na nodze. Ozdoba nie może być za ciasna. Grozi to bólem, a nawet problemami z krążeniem krwi.

Drugim istotnym aspektem jest faktura tasiemki. Liczne zdobienia w postaci drobnych kamyczków, czy koralików mogą uczulać i podrażniać skórę. Warto również pamiętać o tym, że fason sukienki powinien determinować wybór podwiązki. Co to oznacza? Im bardziej obcisła kreacja, tym gładsza podwiązka. Ślubne opaski na nogę można kupić w każdym sklepie z bielizną.