Szlafrok ciążowy i do szpitala – na co zwrócić uwagę?

Szlafrok ciążowy i do szpitala – na co zwrócić uwagę?

Przy okazji kompletowania wyprawki dla maluszka, przyszła mama nie powinna również zapomnieć o sobie. Jednym z niezbędnych elementów garderoby w czasie pobytu w szpitalu jest szlafrok ciążowy. Specjalny krój oraz naturalne materiały zapewnią wygodę i ciepło.

Damski szlafrok do szpitala

W czasie pobytu w szpitalu zazwyczaj przebywa się całe dnie i noce w wygodnej piżamie. Dodatkowe nakrycie w postaci szlafroka zapewni więc ochronę przed chłodem, a także pozwoli zakryć wystający brzuszek czy odkryte inne partie ciała. Wiadomo, że w takich chwilach najważniejsza jest wygoda, więc istotne znaczenie mają również takie kwestie jak krój czy materiał.

Szlafrok ciążowy (poznaj takie modele szlafroków) został pomyślany przede wszystkim tak, aby przyszła mama czuła się w nim wygodni oraz swobodnie. Nie mniejsze znaczenie ma również fakt, że z czasem może on służyć także do karmienia. Dlatego warto zwrócić uwagę na wygodny, np. kopertowy fason oraz łatwe zapianie. Powinien być one również nieco luźniejszy – przede wszystkim dlatego, że ciało wciąż się zmienia.

Drobiazgi, które mają znaczenie

Damski szlafrok do szpitala wybiera się zgodnie ze swoimi preferencjami, ale warto pamiętać, aby dopasować go do pory roku. W czasie chłodniejszych miesięcy powinien chronić przed chłodem, a latem zapewniać odpowiednią wentylację. Najwłaściwsze więc będą naturalne materiały takie jak bawełna.

Dla wygody każdej pani przebywającej w szpitalu ważne jest także, aby szlafrok posiadał kieszenie – czasem jest to bardzo przydatne oraz wygodne zapinanie, a pod tym względem wybór jest dosyć szeroki. Praktyczny jest również szlafrok z kapturem – po kąpieli można ochronić nim mokrą głowę.