Niezbędnik matki karmiącej – biustonosz

Niezbędnik matki karmiącej – biustonosz

Gdy kobieta dowiaduje się, że wkrótce zostanie matką, życie wywraca zmienia się o 180 stopni. Mama w ferworze przygotowań na narodziny dziecka gromadzi wiele informacji na temat opieki nad maleństwem w ciąży jak i po porodzie. Każda kochająca rodzicielka stara się dać swemu dziecku to co najlepsze a czymś takim jest z pewnością naturalny pokarm matki.

Po pierwsze biustonosz!


Podstawą dla komfortu karmienia i aktywności podczas każdego dnia jest odpowiedni biustonosz. Czym wyróżnia się ten dedykowany do karmienia? Kobiety cenią sobie najbardziej możliwość odpinania samej miseczki. Dzięki temu biustonosz do karmienia dalej spełnia swoją funkcję jaką jest podtrzymywanie biustu jak i daje możliwość przystawienia dziecka do piersi. Przy wyborze takiej bielizny należy zwrócić uwagę na łatwość odpinania miseczki. Powinno to przychodzić kobiecie łatwo, przy użyciu jednej ręki – drugą z reguły trzyma maluszka.

Mama dniem… i nocą


Biustonosze do karmienia nie są rozwiązaniem jedynie na dzień ale i na noc. Oczywiście bielizna na noc powinna być nieco inna, bardziej elastyczna i delikatna. Noszenie staników nocą poleca się przede wszystkim młodym mamom, aby piersi zachowały jak najlepszą jędrność i kształt.
Przez pierwsze miesiące karmienia mogą się pojawić niekontrolowane wycieki pokarmu z brodawek – także w nocy. W takich sytuacjach nocne biustonosze umożliwiają używanie specjalnych wkładek laktacyjnych, dzięki którym kobieta nie jest zalewana w nocy mlekiem. Oszczędza to nieprzyjemnych doznań i dodatkowego prania.

Pojawienie się dziecka to wielkie zmiany w życiu, do których trzeba się jak najlepiej przygotować, dlatego wybór odpowiedniego biustonosza jest bardzo ważny. Dla dobra i komfortu zarówno matki jak i dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *