Staniki, jakie warto posiadać

Staniki, jakie warto posiadać

Nawet gdy ma się ściśle określone preferencje co do biustonoszy, jakie się nosi, nie warto ograniczać się tylko do jednego rodzaju. Każdej kobiecie, bez względu na styl, a także rodzaj biustu, bez wątpienia przydadzą się staniki miękkie i usztywniane, zwykłe i typowo imprezowe. Co wybrać?

Staniki usztywniane

Są wybierane zdecydowanie najczęściej, zarówno przez kobiety mające duży i ciężki biust, wymagający dobrego podparcia, jak i panie z mniejszym biustem – warstwa gąbki pozwala go optycznie powiększyć i zyskać lepsze proporcje ciała.

Biustonosze miękkie

Są wybierane między innymi przez panie ceniące sobie naturalność, a także chcące uniknąć sztywności, jaką dają gąbki. Noszenie miękkich staników jest szczególnie wygodne latem, a przy tym, w wersji przezroczystej, wyglądają one bardzo zmysłowo.

Półusztywniane

To świetny kompromis między biustonoszami miękkimi i usztywnianymi. Usztywniony dół miseczki i miękka, często na przykład tiulowa góra zapewniają dobre podparcie biustu, a jednocześnie wygodę, szczególnie w przypadku miękkiego biustu, który w takim staniku nie jest uciskany przez górną część miseczki.

Specjalne biustonosze imprezowe

Wycięte sukienki czy bluzki wymagają posiadania odpowiednich biustonoszy. Przyda się na pewno stanik z odpinanymi ramiączkami czy bez ramiączek, klasyczna bardotka, idealna do głębokich dekoltów, a także stanik zapinany na brzuchu, który będzie idealny do stylizacji odkrywających plecy.