Damskie figi i stringi – które wybrać?

Damskie figi i stringi – które wybrać?

Wybór bielizny na co dzień jest bardzo ważny, ponieważ wpływa bezpośrednio na samopoczucie, szczególnie podczas menstruacji, gdy skóra w okolicy piersi i narządów intymnych jest dodatkowo podrażniona. Majtki damskie, poza komfortem noszenia, nadal mogą być atrakcyjnie, jeśli wybierzemy damskie figi i stringi.

Figi damskie – na co dzień i nie tylko

Figi damskie (zobacz tutaj) to najpopularniejszy wybór majtek, ponieważ są one komfortowe, bezpiecznie i atrakcyjne wizualnie. Najczęściej wybierane z nich są bowiem figi z wysokim stanem, które działają modelująco i pozwalają ukryć wiele niedoskonałości, które przecież mają prawo się pojawiać.

Czym kierować się przy wyborze fig?

Najważniejszy jest wybór naturalnego materiału, który zapewnia dobry dopływ powietrza, bo w innym wypadku mogą pojawić się podrażniania skórne. Należy więc unikać fig pochodzenia syntetycznego, a zdecydować się co najmniej na bawełnę. Jakie figi wybrać?

– figi klasyczne to takie, których tył jest umiarkowanie wykrojony, dzięki czemu zakrywa całość lub część pośladków.

– tanga, to figi koronkowe lub gładkie, których tył jest mocno wykrojony. Jest to typ seksownej bielizny z przeznaczeniem na wieczór, który mimo wszystko jest dość często używany na co dzień.

– brazyliany, to figi, które swoją budową przypominają stringi, ponieważ ich tył jest bardzo mocno wycięty. Różnicą jest wyraźnie zaznaczony, szczerszy niż w przypadku stringów, bok.

Stringi damskie

Stringi to najbardziej odkryte damskie majtki, które można wybrać. Jest to typowa seksowna bielizna, którą mimo wszystko wiele pań wybiera na co dzień z uwagi na wygodę. Decydując się na stringi, warto przede wszystkim pamiętać, co na nie zakładamy. Zwykle stringi mogą być dodatkiem do mniej wygodnych spodni, co ma poprawić komfort całości, natomiast należy unikać stringów do prześwitujących sukienek czy spódniczek.

Tak więc majtki tego typu mogą być noszone na co dzień, o ile odpowiednio dbamy o zasłonienie ich z zewnątrz, a nadają się przede wszystkim do wyjść czy romantycznych wieczorów, kiedy kobieta chce się poczuć zmysłowo. Oczywiście na takie okazje warto założyć stringi z dodatkiem koronki, które idealnie nadają się na taką okazję, a raczej nie nadają się na co dzień z uwagi na przesadne odkrycie stref intymnych.