Czy lubrykanty są pomocne?

Czy lubrykanty są pomocne?

Stosunki seksualne w swoim założeniu mają być przyjemne dla wszystkich. Dla kobiet i dla mężczyzn. Często jednak bywa tak, że jest wręcz przeciwnie. Efektem tego może być unikanie zbliżeń, co w dalszej konsekwencji może doprowadzić do końca związku. Nie ma co zaprzeczać, ale seks jest ważnym elementem zdecydowanej większości związków. Dlaczego tak się dzieje, że zbliżenia nie sprawiają przyjemności? Powodem może być suchość pochwy. Jak temu przeciwdziałać?

Odpowiednio nawilżone strefy intymne

Nie pozostaje nic innego, jak nawilżyć w odpowiedni sposób strefy intymne. Tym bardziej, że do wyboru jest m.in. lubrykant na bazie wodyWiele osób nie wie, czym są same lubrykanty, dlatego też warto dodać odpowiednie wyjaśnienie. Otóż są to preparaty, których głównym zadaniem jest nawilżenie stref intymnych, dzięki czemu stosunek seksualny będzie zdecydowanie przyjemniejszy. O dziwo, korzysta z nich wiele par, co chociażby widać po statystykach sprzedaży. Warto jednak nadmienić, że tego rodzaju lubrykanty, które można zakupić w wielu miejscach, służą nie tylko do nawilżenia. W wielu bowiem przypadkach ma się do czynienia z substancjami pobudzającymi. W sklepach jest wiele produktów o różnorodnym składzie.

lubrykant na bazie wody

Czy lubrykant na bazie wody jest dobry?

Skoro już mowa o lubrykantach na bazie wody, to warto zastanowić się nad ich zaletami. Otóż są one chwalone przez specjalistów medycznych, ponieważ dzięki swojej konsystencji zapewniają odpowiednie i przyjemne nawilżenie. Co ważne – nie są one w stanie podrażnić skóry, która w okolicach strefy intymnej jest bardzo wrażliwa. Dzięki odpowiedniemu pH, zachowane jest optymalne środowisko bakteryjne. Jak więc widać, takie lubrykanty niosą ze sobą ogrom możliwości.