Czy i w jaki sposób działają feromony?

Czy i w jaki sposób działają feromony?

Feromony są związkami chemicznymi, które działają na układ nerwowy człowieka. Możemy je określić jako nośniki informacji m.in. o poziomie dojrzałości, gotowości do prokreacji, stanie seksualnym i społecznym. Płyny ustrojowe, w których znajdują się feromony to: ślina, mocz, osocze, wydzieliny pochwy i prostaty, łzy i pot. 

Jakie męskie feromony działają na kobiety? 

feromony męskie

Panie czują się pobudzone pod wpływem androstadienonu, feromonu uważanego za 'męski’, który podnosi atrakcyjność mężczyzny. Płeć żeńska ma upodobanie w męskich perfumach, które noszą w sobie nuty słodkie i cierpkie. Zapach przyciąga, dlatego też nawet mężczyźni obiektywnie mało przystojni, którzy ładnie pachną, uważani są za intrygujących, zadbanych, wartych szerszej uwagi. Dobre feromony męskie, pozwalają zwalczyć nieśmiałość i zwiększyć pewność siebie, dzięki czemu będzie budził szacunek wśród innych samców i pożądanie wśród kobiet. Produkt, który chcemy nabyć, musi mieć długotrwałe działanie, być szybki w zastosowaniu. 

Jakie kobiece feromony przyciągają mężczyzn? 

Badania wykazały, że zapach kobiecego ciała w okresie owulacji, znacznie bardziej przyciąga i podnieca mężczyzn, niż w okresie niepłodności. Mężczyźni stwierdzają, że najbardziej ich przyciąga naturalny zapach kobiety, zwłaszcza gdy jest podniecona. Ciekawe, że pociągająca w oczach mężczyzn będzie kobieta, która ma na sobie zapachy cukiernicze np. maślanego popcornu czy jagodzianek. Kobiety powinny nabyć takie feromony, dzięki którym uwaga mężczyzn spocznie na nich przez dłuższy czas. Panie chcą poczuć się adorowane przez mężczyzn, u innych kobiet zaś budzić zachwyt i zazdrość. Właściwy dobór produktu spowoduje, że mężczyźni będą pragnąć takiej kobiety, ta zaś będzie ich miała u swych stóp, uwiedzenie ich nie będzie stanowiło większego problemu.